Plovoucí podlaha


ROOMS

Jsou moderní, jsou praktické. Prodávají se v tolika cenových relacích a dekorech, že si snad vyberou všichni. Plovoucí podlahy ovládly české interiéry. Laminátové lamely nejsou nikde přichycené k podkladu, a tak na něm jen tak leží vlastní vahou -„plavou“.

Rozhodnete-li se pro plovoucí podlahu, budete nejprve vybírat materiál. Používá se laminát, korek, linoleum, dřevěná dýha a masiv z různých druhů evropských a exotických dřevin. Nejčastěji se volí mezi laminátem, který je levnější, a dřevem, což je přírodní materiál a za něj si musíte připlatit. Ale je třeba dát pozor na to, že ty „podezřele“ levné laminátové podlahy, nebývají příliš kvalitní, protože jsou určeny na krátkodobé využití. Podle toho, jestli plovoucí podlaha přijde do bytu či do komerčních prostor, by se měla vybírat zátěžová třída. Minimální tloušťka materiálu je sedm milimetrů a zátěžová třída by měla být vyšší než 31, pak totiž podlaha vydrží mnohem déle. Mnozí lidé se obávají pořídit si plovoucí podlahu do kuchyně. Trocha rozlité vody laminátu ani dřevu nevadí, horší je, když vznikne nějaká havárie a na podlaze déle „stojí“ několik centimetrů vody. To je pak opravdu plovoucí. Hrany lamel se zvednou, barva dřeva zešedne a nezbývá než celou podlahu vyměnit. Jednoduché nebude rozhodnout se pro některý z mnoha dekorů, které mají firmy v nabídce. Volí se většinou podle stylu zařízení bytu či pokoje.

Svěříte-li pokládku své nové plovoucí podlahy naší firmě, navštíví vás nejprve náš pracovník, který zkontroluje, zda je podklad rovný, pevný a suchý, a místnost si zaměří - zjistí její výměru a délku obvodových stěn.

Poté nachystáme kalkulaci a objednávku. Pracovníci přivezou materiál, který se musí den či dva aklimatizovat, a připraví si podklad. Pak již mohou začít pokládat lamely, přidělávat soklové a přechodové lišty. Sama pokládka podlahy v bytě o velikosti 50 metrů čtverečních zabere asi 16 hodin, tedy dva pracovní dny. Na materiál dřevěných plovoucích podlah dávají výrobci záruku 30 let, u laminátových 15 roků. Kvalitní dřevěná plovoucí podlaha vydrží 30 až 40 let, pak se obvykle renovuje - přebrousí a znovu nalakuje. Laminát, když doslouží, se opravit nedá, musí se vyměnit.


Viktor Dolejší


Mobil: 604 819 396

dolejsi@podlahy-vd.cz

Poptávka

Jméno a příjmení

Email

Telefonní číslo

Adresa stavby

Plocha stavby v m2
(minimální plocha stavby 75 m2)

Podlahové topení

Poznámky